Wiktor Łaszewicz


Wiktor Łaszewicz to wybitny przedstawiciel polskiej medycyny, który swoją działalność koncentruje na dziedzinie gastroenterologii. Urodził się 9 stycznia 1947 roku w Białymstoku, gdzie rozpoczął swoją edukację oraz karierę zawodową jako lekarz.

Jako profesor nauk medycznych, Łaszewicz zdobył uznanie wśród specjalistów oraz pacjentów za swój wkład w rozwój gastroenterologii w Polsce oraz w działalności badawczej, która wnosi nowe perspektywy do tej ważnej dziedziny medycyny.

Życiorys

W 1970 roku, Wiktor Łaszewicz zrealizował swoje marzenie, kończąc studia na Akademii Medycznej w Białymstoku. Po zdobyciu dyplomu, w 1992 roku uzyskał stopień doktora nauk medycznych, a jego habilitacja miała miejsce na podstawie pracy dotyczącej zakażenia Helicobacter pylori oraz zmian zapalnych błony śluzowej żołądka w kontekście wrzodów. W 2002 roku, jego osiągnięcia zostały docenione tytułem profesora nauk medycznych.

Łaszewicz specjalizuje się w gastroenterologii, endoskopii oraz chorobach wewnętrznych. Jego kariera zawodowa związana jest z Kliniką Gastroenterologii i Chorób Wewnętrznych, zarówno w Akademii Medycznej, jak i później na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku. Aktualnie pełni funkcję ordynatora Oddziału Gastrologii oraz Chorób Wewnętrznych w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Białymstoku. Dodatkowo, został powołany na stanowisko wojewódzkiego konsultanta w zakresie gastroenterologii.

Wiktor Łaszewicz aktywnie działa również w Polskim Towarzystwie Gastroenterologii, gdzie organizował pionierskie szkolenia w Polsce na modelu zwierzęcym, skupiające się na technikach tamowania krwawień z przewodu pokarmowego.

W 2007 roku, Łaszewicz postanowił zaangażować się w politykę, kandydując z listy Platformy Obywatelskiej w przedterminowych wyborach do sejmiku podlaskiego. Po kilku miesiącach, uzyskał mandat radnego, obejmując to stanowisko w miejsce Jacka Żalka. Niestety, w 2010 roku nie udało mu się zdobyć reelekcji.


Oceń: Wiktor Łaszewicz

Średnia ocena:4.82 Liczba ocen:22